AKDAĞ:KİME ŞİKAYET EDERSEN ET ZİHNİYETİ BİTİYOR.

Recep AkdağSağlık Bakanı Recep Akdağ, yeni hizmete giren SABİM Alo 184 Hattı`yla (Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi), hastanelerde hakim olan `kime şikayet edersen et` zihniyetini yok edeceklerini söyledi. Vatandaşların sağlık alanında karşılaştıkları sorunlarını ve şikayetlerini Alo 184`e doğrudan iletebileceklerini belirten Akdağ, problemlerin çözümünün de bizzat takip edileceğini bildirdi.

Dün bir basın toplantısı düzenleyen Sağlık Bakanı Akdağ, SABİM Alo 184 Hattı`nı tanıttı. AKİM`i (Adalet ve Kalkınma Partisi İletişim Merkezi) örnek alarak SABİM`i kurduklarını ifade eden Akdağ, `Vatandaşlar bir şeyi danışmak istediğinde, bir sıkıntısı olduğunda bunu mahallinde çözemiyorlarsa doğrudan Sağlık Bakanlığı tarafından yönetilen bu iletişim hattına başvurabilecek.` dedi. Akdağ, hastanelere hakim olan `Kardeşim git nereye şikayet edersen et` anlayışını yıkabilmek için bu hattı devreye soktuklarını kaydetti. SABİM için şu anda 4 doktor, 24 saat çalışan 40 operatör, 20 merkez birim koordinatörü, 81 il sağlık müdür yardımcısı ve 40 hastane başhekim yardımcısı hizmet veriyor.  Bakan Akdağ, basın toplantısının ardından SABİM Alo 184`ü arayarak, hattın çalışma sistemini bizzat kontrol etti. SABİM görevlisine, `Erzurum`dan yeşil kart alan bir vatandaş olduğunu ve kartıyla Ankara`daki hastanelerden yararlanıp yararlanamayacağını` soran Akdağ, aldığı cevaplardan oldukça memnun oldu.  Akdağ, SABİM Hattı`nın şehiriçi tarifeye göre ücretlendirileceğini bildirdi.

Reklamlar

2 Responses to AKDAĞ:KİME ŞİKAYET EDERSEN ET ZİHNİYETİ BİTİYOR.

  1. recep (erenler ) dedi ki:

    sen oldukça sorunda kalmaz ki bakanım ( ERENLERGENÇLİK )

  2. D@RıC@ GeNçLiK dedi ki:

    TEŞEKKÜRLER SAYIN BAKANIM… BÜROKRASİYİ ORTADAN KALDIRDIĞINIZ VEDE İŞ GÜZAR PERSONELLERDEN KAYNAKLANAN SORUNLARIN ÖNÜNE GEÇTİĞİNİZ İÇİN….

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: